Witajcie na moim blogu

Witam Cię serdecznie na moim blogu. Pomysł przelewania myśli na „elektroniczny papier” zrodził się w mojej głowie już jakiś czas temu. Trudno się nie zgodzić, że najtrudniej zacząć. W dodatku należałoby jeszcze przezwyciężyć wszystkie obawy, które się pojawiają. Nie jestem niestety profesjonalistką słowa pisanego. Dodatkowo podejmując się nowych wyzwań lubię czuć, ze jestem w 100% przygotowana. Ale czy można być na wszystko przygotowanym?  Zdecydowałam, że po prostu zacznę – krok po kroku. Wierzę, że to właśnie działanie i zmiana dają nam szansę na odkrywanie nowych, pięknych rzeczy w naszym życiu. Dlatego tez odważnie robię ten pierwszy ruch.

Moje życiowe ścieżki prowadziły mnie przez najróżniejsze doświadczenia. Dzieciństwo, studia, praca, wieloletni pobyt za granicą, a potem powrót i szukanie własnego, szczęśliwego miejsca na ziemi tutaj w Polsce. To wszystko i pokonanie wielu innych życiowych zakrętów zajęło mi trochę czasu. Każdy z moich przyjaciół jednak wie, że ze swoich doświadczeń (i z tych dobrych i tych trochę bardziej wymagających) wyciągam lekcje dla siebie i z wdzięcznością przyjmuję kolejne nauki. Dziś mam cudowną rodzinę, wspaniałych przyjaciół i cieszę się tym co TU i TERAZ.

Pomimo , iż moja kariera zawodowa była cały czas związana z biznesem, od zawsze czułam, że chcę robić coś więcej. Sama dla siebie również szukałam odpowiedzi na pytania o to, co w życiu daje pełnię szczęścia i jak to osiągnąć. Interesowali mnie ludzie i ich problemy. Chciałam pomagać, rozmawiać, rozwijać, dzielić się swoimi przeżyciami i doświadczeniami w roli kobiety, mamy, żony menadżera. I tak właśnie rozpoczęła się moja przygoda z rozwojem osobistym, a w konsekwencji z coachingiem. O tej przygodzie będę Ci opowiadać na tym blogu. Mam nadzieję, że znajdziesz tu wiele treści stanowiących zarówno wskazówki praktyczne do wykorzystania na co dzień, jak i motywację oraz inspirację do rozwoju osobistego i zawodowego.

I na koniec – czym dziś jest dla mnie pełnia życia? 

To ciągłe uczenie się, uważność, empatia i prawdziwe usłyszenie drugiego człowieka. To życie w zgodzie ze sobą, rozwijanie swoich umiejętności i bycie otwartym na nowe doświadczenia.

To satysfakcja z tego czym się zajmujemy, jak doskonalimy się zawodowo i zrozumienie czym jest dla nas sukces.

To bliskość rodziny, drugiego człowieka, bliskość natury, zdrowa dieta, medytacja, wiara i świadomość, że każdej istocie na ziemi należy się szacunek. To piękny moment dziś – wspaniała chwila tu i teraz.

Jeśli Ciebie również interesują powyższe tematy, serdecznie zapraszam Cię do śledzenia mojego bloga.

Pozdrawiam

Karolina